Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Rozhovory
Otázky na šéftrenéra mládeže a hráče Vladimíra Nesňala
 
 

 1. Lades, jako každý rozhovor začneme stejnou úvodní otázkou. I když Tě asi všichni z fotbalového prostředí velmi dobře znají, mohl by ses čtenářům těchto řádků představit a říct něco o sobě a Tvé rodině?

  Letos jsem oslavil 40let.Mám manželku a 2dcery,zajímavostí je,že jedna v září nastoupila do prváku na gympl a druhá do první třídy místní ZŠ. Pracuji v Beňově v místní firmě Č.O.B slévárna,což vzhledem k mému fotbalovému vytížení považuji za výhodu.

 

 1. Začátkem tohoto roku jsi oslavil kulatiny. Vypadáš však na mnohem méně let než kolik ve skutečnosti máš J. Jak to děláš?

  Navenek možná vypadám o něco mlaději,ale uvnitř se už cítím docela opotřebovanej :D

 

 1. Ale teď už se vrátíme k fotbalu, v kolika letech jsi zahájil svou bohatou hráčskou kariéru a přibliž nám, prosím, kterými kluby jsi stihl projít.

  Zhruba v šesti letech jsem začal na našem beňovském hřišti trénovat a hrát pod dozorem pana Bukvy. A od páté třídy si mě vytáhl p.Vojáček na Kopaniny do sportovní školy,kde jsem hrál za tehdejší Přerovské strojírny a vydržel jsem tam až do dorostu. V 16ti letech už jsem to nějak neskloubil se školou a vrátil jsem se do beňovského dorostu,kde jsem po půl roce naskočil do mužů,trénované panem Dvořákem. A hned po půl roce jsme slavili postup do tehdejší krajské soutěže 1.tř.  (dnešní 1.A třída) .V 19ti jsem nastoupil na roční vojenskou službu,kde jsem hrával za VTJ Lipník n/B (1.B třídu). Po vojně jsem hrál skoro nepřetržitě za Beňov,který hrál široko daleko nejvyšší soutěž,navíc tady byl výborný manšaft a parta,tak mě ani nenapadlo někam jinam přestupovat.To se stalo až v mých zhruba 25ti letech,kdy jsem okusil divizi ve Spartaku Hulín,trénované p.Mandíkem. Tenkrát jsme neúspěšně bojovali o postup se Slávií Kroměříž. A  i když  musím přiznat,že byl o mě zájem,táhlo mě to jako čerstvě ženatého a s prvním potomkem domů,kde jsem vydržel až doteď.

 

 1. Na které z výše uvedených angažmá nejraději vzpomínáš?
  Těch angažma nebylo tolik.Rád vzpomínám na éru beňovského fotbalu,jak jsem se vrátil z vojny a když jsme několik let po sobě hrávali čelo 1.A třídy a beňovský stadion byl nedobytný. Na  venkovní zápasy jezdil plný autobus fanoušků.  Rád si vzpomenu,jak jsem si zahrál s Hulínem na tehdy druholigovém stadionu ve Slušovicích nebo ve Slavičíně,kde na nás přišlo 500diváků.

 

 1.  Víme o Tobě, že jsi prodlouženou rukou současného trenéra mužů Milana Cagáška. Jak mu pomáháš a kecáš mu do toho moc J?

Když k nám nastoupil jako nový trenér,tak jsem mu pomohl s „aklimatizací“ ,ale teď už všechno zvládne sám,navíc má nového asistenta Číču J .Pomáhám mu „rozjíždět“ tréninky,ale jinak ho nijak neovlivňuji,přece mu nebudu radit,aby mě stavěl do sestavy :D

 

 1. Kdybys byl na „Caginově“ místě, co bys v kabině, trénincích, přípravě na utkání nebo v jeho průběhu změnil nebo dělal jinak?

  Na můj vkus se na tuhle soutěž trénuje málo,přeci jen by to chtělo alespoň v přípravném období a na začátku sezony (srpen,září) vložit občas třetí trénink v týdnu.S momentálně tak úzkým kádrem těžko přimějete hráče,aby zlepšili přístup k tréninkům a přípravě na zápas. Hráči podvědomě cítí,že nemusí bojovat o základní sestavu. Chybí tu zdravá konkurence.Zapracovat by se mělo na taktické a psychické přípravě hráčů. Věřím,že se to brzy obrátí,postupně se nám vyprázdní marodka a začneme pravidelně bodovat.

 

 1. Za svoji kariéru jsi se na hřišti potkal se spoustou výborných fotbalistů. Můžeš jmenovat, na které nejraději vzpomínáš a se kterými se Ti hrálo nejlépe?

Samozřejmě nejraději vzpomínám na hráče z Beňova. Vypíchnout můžu beňovskou „lajnu“.Když  jsem hrával pravou zálohu,za mnou Tonda „Kyška“ Kobert a přede mnou pravé křídlo Bohuš „Beky“ Hovůrka. Ale deset let se tady beňovský fotbal točil kolem Stani Svobody.

 

 1. Máš trenérskou licenci UEFA B. Pomýšlíš i na vyšší třídu? Schopnosti, zkušenosti a znalosti bys na to určitě měl …

O trénování jinde zatím nepřemýšlím.A co se týče „A“ licence, tak pokud bude hrát Beňov někdy soutěž,kde je potřeba,určitě si ji udělám. J

 

 1. Jsi členem výboru FCB. Jak se Ti spolupracuje s ostatními členy a co všechno máš vlastně na starosti?

  Spolupráce s ostatními členy v rámci možností je dobrá. Na starosti mám hlavně beňovskou mládež. Jinak musím zorganizovat veškeré zápasy a tréninky,aby se nám pokud možno nepřekrývaly. Chystám zázemí týmů,tj. od dresů,hřiště na mládežnické zápasy apod.Samozřejmě během roku je tu spousta akcí-brigády,zábavy,turnaje…Během sezony jsem minimálně 5x týdně na hřišti.

 

 1. Chtěl bys někdy v budoucnu dělat prezidenta klubu J?

Nene,takové ambice nemám:-D Pořád mě to spíše táhne na trávník.

 

 1. Máš na starosti, mimo jiné, hlavně přípravu mládeže FCB. Baví tě tato práce a co vlastně obnáší?

Kdyby mě to nebavilo,tak bych to dělat nemohl. Organizuji veškeré zápasy dvou našich mládežnických mužstev,vedu tréninky mladších žáků. Je to někdy hodně psychicky vyčerpávající.

 

 1. Myslíš, že se časem beňovští příznivci dočkají podobných hráčů, jakými byli v minulosti odchovanci Kamil Štěpaník nebo Staňa Svoboda (omlouvám se všem dalším výborným hráčům)?

Doufám,že nějaké vychováme. Každý vlastní hráč,který bude mít na krajské soutěže je úspěchem.Chtěl bych,abychom stavěli na vlastních odchovancích.A to je mým cílem u mládežnických kategoriích,výsledky nejsou u mě až tak podstatné.

 

 1. Nedávno se v Beňově uskutečnil turnaj mládeže v kopané s jedním pro nás netradičním soupeřem. Jak jsi k týmu SK Stehelčeves (okres Kladno) přišel a jak se celá akce podařila?

Iniciativa vzešla ze strany SK Stehelčeves,konkrétně Ladi Kozáka (otce Moniky Vyhňákové),který tam žije. Celou akci považuji za mimořádně úspěšnou,povedla se organizačně,počasím,fotbalovou kvalitou i velkým diváckým zájmem.

 

 1. Co ti dělá v beňovském fotbalu poslední dobou největší radost a naopak je něco, co Tě trápí?

Že ještě zažiji 2postupy během 3let až do 1.A třídy na konci své hráčské kariéry jsem doopravdy nečekal.Jsem rád,že se nám daří přilákat na hřiště nové,mladé hráče,hned jak se objeví ve školceJ

 Trochu mě trápí naše fotbalové hřiště,abychom udrželi jeho kvalitu, přece jen chybí tréninková plocha.V brzké době založíme třetí mládežnické družstvo a hřiště bude hodně vytížené.

 

 1. Áčko nerozehrálo nový soutěžní ročník nijak dobře L, už by to chtělo začít bodovat. Jak to vidíš?

Všichni chtěli postupovat,ale teď se diví,že po nich chceme,aby tomu dali víc.Vyšší soutěž je přece jen náročnější,ale hlavně doma by to chtělo už naplno bodovat.Teď příjdou soupeři,kde se bude lámat sezona. Na podzim by to chtělo takových 20bodíků,přece jen jaro bude kratší a o záchranu určitě hrát nechceme.

 

 1. Která mužstva považuješ za největšího favorita 1.A třídy v letošním ročníku a kdo myslíš, že bude bojovat o přežití v této soutěži?

Zatím se jako jasný favorit jeví Ústí,které po sestupu vydělalo na fúzi s SK Hranice. Rovněž Bělotín bude hodně vysoko,takže letos budou hrát prim asi hranické týmy.

Sestup nepřeji nikomu,ale raději jsem když spadne mužstvo z větší dálky,kvůli cestování.

 

 1. Se kterým hráčem ze současného kádru áčka si nejvíc rozumíš jak fotbalově tak i lidsky?

Vzhledem k věkovému rozdílu mám blíže k hráčům bydlícím v Beňově.

 

 1. Máš nějaký oblíbený klub v naší lize? Sparta – Slavia? A v zahraničí?

Nemám žádný vyhraněný český klub,fandím celkově moravským celkům.

Ze zahraničí se mi líbí španělské kluby.

 

 1. Co rád děláš ve svém volném čase?

 Kromě fotbalu mi toho volného času moc nezbývá,ten se snažím trávit s rodinou.

 

 1. Blíží se nám závěr našeho rozhovoru. Co bys chtěl závěrem vzkázat našim příznivcům?

Pokud budeme hrát dobrý fotbal a budou chodit na domácí zápasy jako doposud,tak to bude výborné. Dělají skvělou atmosféru a hráče to vždy vyburcuje.

 

 1. Ještě mě napadla jedna otázka, která je už vlastně taky obvyklá. S kým by sis přál udělat příští rozhovor?

Třeba by jsme mohli oslovit,někoho z našich  fanoušků.

 

18.9. 2014 Laďa Nesňal.

Otázky pro fanynku Hanu Havlíčkovou
 
 

1. Hani, naše rozhovory většinou začínáme stejnou otázkou. Mohla by ses čtenářům našich stránek představit?

Dobře, Michale, jmenuji se Hana Havlíčková, rozená Radosavljevičová, narodila jsem se dříve a tak mám teď ten nejlepší věk a čas na koníčky.

2. Mezi hráči jsi považována za jednu z největších fanynek beňovského fotbalu. Co nebo kdo tě přivedl k této „zálibě“?

Po uzavření manželství jsem si uvědomila, že moje lepší Já je fotbalovým rozhodčím a abych předešla možným problémům, vozila jsem ho a další rozhodčí po fotbalových hřištích po celé Moravě (někdy to bylo hodně náročné, hlavně na zpáteční cestě). Postupně jsem pochopila pravidla hry a tak vznikl můj zájem o kopanou.

3. Téměř každý, kdo chodí na zápasy beňovských mužstev ví, že děláš kameramanku a natáčíš všechna utkání zejména áčka. Jak Tě vůbec napadlo, začít dělat takovouto činnost, vždyť si ty zápasy nemůžeš ani pořádně užít?

Protože se mi hra našich hráčů líbila, chtěla jsem úspěchy i neúspěchy zaznamenat na kameru.

4. Který z natočených zápasů máš nejraději a na který jsi se nejvíckrát dívala? A opačně, který lituješ, žes vůbec natáčela?

Nejraději se dívám na utkání s Vrchoslavicemi a Opatovicemi. Nelituji, že jsem natáčela i zápasy, kdy se našim chlapcům nedařilo.

5. Letos, po slavném postupu áčka do 1.A třídy, se našim mužstvům zatím moc nedaří, co na to říkáš a co bys poradila trenérům nebo vedení, aby se výsledky zlepšily?

Protože nemám potřebné znalosti, nevím, jak bych mohla trenérům nebo vedení poradit. Jistě jsou fundovaní a sami nejlépe vědí, jak s mužstvem pracovat.

6. Co říkáš na kádr a vůbec složení áčka? Máš v týmu nějaké své oblíbence?

Na první část otázky neodpovím, to si nechám pro sebe a na druhou – mám oblíbence, ale neprozradím J

7. Jaké tipuješ umístění mužstev mužů FCB v právě probíhající sezoně?

Áčko – střed tabulky

Béčko – dolní polovina tabulky

8. Tvůj manžel Luboš je také velkým příznivcem FCB a na spoustě brigád i výborným pomocníkem. Jak ten prožívá všechna utkání?

Když se hraje dobrý fotbal je spokojený i když třeba výsledek není pro nás zrovna příznivý.

9. Ještě zůstaneme u Luboše, který je jedním z asistentů šéftrenéra mládeže J Ladi Nesňala. Jak prožívá zápasy našich nejmenších nadějí, navíc v mladší přípravce hraje váš vnuk Erik a v mladších žácích Štefan, vím, že je to otázka spíš pro něho, ale Tvůj pohled na toto téma může být taky zajímavý J …

Manžel, jako jeden z trenérů našich nejmenších, prožívá jejich zápasy velmi emotivně a nejkritčtější je ke svým dvěma vnukům.

10. Přivítala bys nějaké změny v zázemí pro fanoušky a příznivce u beňovského hřiště? Mám na mysli občerstvení, udírnu, posezení apod.

Upravit prostor venkovního posezení tak, aby se zamezilo průvanu, občerstvení je asi v rámci možností dostačující.

11. Málokdo asi ví, že pracuješ ve výboru Rybářského spolku v Beňově. Jak se vůbec daří vašemu „mladému“ spolku a v čem spočívá Tvoje práce v této organizaci? Spolupracují rybáři nějakým způsobem s fotbalisty?

Ve výboru Rybářského spolku zastávám funkci pokladní a jinak děvče pro všechno J. Rybářům se zatím daří. Spolupráce rybářů a fotballistů je oboustranná.

12. Nedávno jsi oslavila narozeniny a členové FCB se složili na zajímavý dárek. Můžeš čtenářům přiblížit, co jsi dostala a jak se ti tento prezent líbí?

Jako dárek k narozeninám jsem od členů FC Beňov dostala LET BALONEM, byl to kolosální zážitek, za dárek ještě jednou všem velmi děkuji.

13. Co říkáš na fotbalové odborníky v řadách beňovských příznivců? Někdy je hodně zajímavé až zábavné, je v v průběhu zápasů poslouchat. Kdo Tě z nich nejvíc baví a naopak nejvíc štve? Neboj se jmenovat J

Fanoušci jsou někdy zodpovědnější než hráči. Jedním z nejzábavnějších fandů je pan Vojtěch Topič, který umí ostatní strhnout ke spontánnímu povzbuzování našich mužstev.

14. Blíží se konec našeho rozhovoru. S kým by jsi si ráda přečetla příští rozhovor na našich internetových stránkách www.fc-benov.cz nebo na facebooku?

Se všemi trenéry.

15. Co by jsi vzkázala hráčům a vůbec klubu FC Beňov do dalších dnů a měsíců?

Hodně gólů na kopačkách a také zlepšit disciplínu!

 

Děkuji za rozhovor.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť, Hana Havlíčková


Otázky pro trenéra Milana Cagáška (před jarem 2013).

 

1. Myslím, že většina lidí z fotbalu Tě dobře zná, vždyť pocházíš z nedalekých Domaželic. Ale přeci jen, můžeš se fanouškům FCB v krátkosti představit?

Ano určitě mě znají po fotbalové stránce jako hráče.Několikrát jsem hrál v Beńově za mužstvo Domaželic a vždy to byly nádherné a dramatické zápasy.

Určitě proto bylo pro některé fanoušky ale i hráče obrovské překvapení,když jsem se objevil jako trenér v Beňově.Těch trenérských zkušeností jsem moc neměl a proto čerpám ze svých zkušeností bývalého hráče a vzpomínám na metody trenérů, pod kterými jsem hrál a trénoval v Přerově, kde jsem byl fotbalově vychován.

V seniorském věku jsem působil několik sezón v Lipníku nad Bečvou, kde se sešla výborná parta místních hráčů ale i odchovanců z Přerova. A opravdu je na co vzpomínat. Hráli jsme krajský.přebor a trošku mně to připomíná nynější mužstvo Beňova.

 

2. Beňovské áčko trénuješ od léta loňského roku, kdy jsi převzal mužstvo po úspěšném Tomáši Martínkovi. Jak se ti s týmem pracuje?

Každopádně tady T. Martínek udělal spoustu práce a nasměroval mužstvo ke kvalitnímu fotbalu.

Ale teď je to na mně a hlavně na mužstvu,kde se beňovský fotbal bude ubírat a kam bude směřovat.

Jinak práce s týmem? Zatím si nemůžu stěžovat, i když je stále co zlepšovat a myslím tím hlavně docházku na tréninky.Ovšem když už se kluci sejdou, určitě poctivě trénují.

 

3. Hráče už jsi určitě poznal. Jak spolu vycházíte v šatně i mimo hřiště?

Jsem člověk, který si na nové prostředí těžko zvyká a v tomto případě to vycházelo určitě z menších trenérských zkušeností,takže poznávání hráčů nebylo vůbec jednoduché.Některé hráče hlavně odchovance jsem znal a ty ostatní jsem musel rychle poznat, v tom mi pomohl hlavně realizační tým mužstva.V šatně se snažím s hráči spolupracovat a určitě si nechám i poradit.Samozřejmě poslední slovo má trenér ,jinak bych tam nemusel být.Takže co se týká šatny nejsem žádný řečník, ale důležité věci kolem fotbalu si dokážeme říct.Mimo hřiště máme každý jiné zájmy.Mužstvo nijak nehlídám a zatím máme to štěstí,že se daří- takže se pobavíme,probereme zápas a vypijeme nějaké to pivko.

 

4. Setkal jsi se během beňovského angažmá s něčím, co tě potěšilo, překvapilo nebo naopak naštvalo?

Potěšilo mne jaký je v Beňově o fotbal zájem,jak se o něm neustále mluví a jaké je zde skvělé fotbalové zázemí.Překvapením bylo mé angažmá,že jsem jej dostal.A co naštvalo?Když jsme doma ztratili body,ale to k fotbalu patří.

 

5. A nyní už k současnosti.Mužstvo má za sebou větší část zimní přípravy. Jak jsi s přípravou a přístupem hráčů spokojen?

Na tuto otázku s radostí odpovídat nebudu.Nechal jsem hráče dlouho odpočívat ale ono to vypadalo,že někteří usnuli navždy.Také jsem přípravu nemiloval,ale bez ní to nejde.Ale co jim chceš říct,když přijde první přípravný zápas a oni rozstřílí mužstvo

Želatovic 7:1.Přesto nemůžu být s přípravou příliš spokojen.Určitě by měli hráči zlepšit svůj přístup k tréninkům, udělat si čas, i když vím, že to někdy pracovní povinnosti nedovolují, ale to musí sami hráči vědět, čemu dát přednost a jestli je fotbal baví tak si čas udělat.Doufám, že zbytek přípravy bude co se týká počtu hráčů lepší.

 

6. A co přípravné zápasy, splnily Tvoje očekávání?

Už jsem řekl,že první přátelský zápas nám neskutečně vyšel,druhý s Brodkem u Přerova nebyl i přes porážku vzhledem k počtu hráčů tak špatný,ale určitě budu vycházet z posledního utkání s Lipníkem, které hrajeme v sobotu v 15 hod na umělce v Lipníku. To bude doufám taková malá generálka ,potom už budeme jen trénovat, ať si kluci od zápasů odpočinou a mají větší chuť do soutěžního utkání.

 

7. Minulý týden byli kluci na soustředění. Můžeš fanouškům nastínit, kde jste se „tmelili“ a jak takové soustředění probíhalo?

Tak soustředění proběhlo v krásném horském prostředí Beskyd na chalupě s názvem Chalupa pod bukovinami kousek od známého vrcholu Pustevny. V tomto prostředí jsem již několik soustředění uskutečnil a velice rád se tam vracím. Byli jsme tam od čtvrtka do neděle když vlastně poslední den byl již odpočinkový a po obědě odjezdový. Po ranní rozcvičce jsme vždy absolvovali trénink a po krátkém odpočinku po obědě jsme vyrazily do běžecké stopy , věřte, že jsme se na běžkách skvěle pobavili hlavně s těmi co tento sport poprvé okusili, nebudu jmenovat. Myslím si, že byli kluci spokojeni a doufám že budou mít na co vzpomínat.Večer měli na chalupě k dispozici saunu s bazénem, takže mohli i skvěle regenerovat a odpočívat.V sobotu nás přijelo zkontrolovat vedení klubu, proběhlo odpolední sjezdové lyžování a večer jsme někteří zakončili bowlingem .Při závěrečném posezení jsme si dali nějaké to pivko a začali pomalu myslet na domov. Ale hlavně bych chtěl poděkovat těm zúčastněným, že si udělali na toto soustředění čas a těm co to nevyšlo tak snad příště.

 

8. Po podzimní části sezony je áčko na 1.místě tabulky. Jaké jsou vůbec plány do jarní části sezony? S jakým umístěním budeš spokojen na konci sezony?

Ano, jsme na prvním místě tabulky a určitě od nás budou fanoušci očekávat výborné výkony, ale jaro bude hodně těžké, některá mužstva budou hrát o sestup jiná zas o postup a už jsme na vlastní pěst okusili, jak se dají ovlivnit některé zápasy . Ale buďme optimisté a já věřím že budeme bojovat o to umístění nejvyšší . Hlavně samotní hráči to budou mít ve svých rukou a proto jim přeji ať se jim daří a jsou spokojeni.

 

9. Podařilo se získat nějaké posily pro jarní část nebo naopak mužstvo potkalo oslabení kádru?

Co se týká kádru, tak jsme se samozřejmě snažili mužstvo vhodně doplnit a na konec se nám to skvěle povedlo. Oslovili jsme sice mladého ale určitě kvalitního hráče, který prošel juniorským věkem fotbalovou školou v Opavě. Jde o Honzu Greče a já mu přeji ať se mu v Beňově líbí a hlavně daří. Další problém jsme řešili skrz golmany,

protože hrát o špici tabulky s jedním brankařem se nemusí vyplatit . Zatím nám přálo štěstí, ale může přijít nemoc nebo zranění a bylo by zle nedobře a proto jsme šáhli tentokrát po zkušeném branaři z Lipníka Mirovi Jašovi ,který úspěšně zaskočil v přípravě za zraněnou jedničku Pavlíka. Určitě další posilou by měl být navrátilec Tomáš Cigánek.

 

10. Už máš představu o základní sestavě, přece jen, úvodní kolo se nezadržitelně blíží?

Samozřejmě nějakou představu mám, ale rozhoduji se až těsně před zápasem podle aktuální formy hráčů a podle toho jak se samotní hráči cítí samozřejmě i podle toho s kým hrajeme. Konkurence by měla být větší, tak se nechte překvapit.

 

11. Fanoušci FCB už jsou netrpělivý a hodně se na sezonu těší. Co bys jim na závěr vzkázal?

V prvé řadě bych jim chtěl poděkovat za jejich hojnou účast nejen na domácích, ale i zápasech hrajících na hřištích soupeře ,je to skvělé. A co bych jim vzkázal? Doufám že se máte na co těšit a že budete fandit i když se zrovna na hřišti nebude dařit a kdyby to vyšlo, že to s námi pořádně oslavíte. Tak držte všechny palce!

 
Pár otázek po sezóně 2010/2011  pro prezidenta FCB Míšu Zavadila   
 
 1. Míšo, asi by se tento rozhovor odvíjel v jiném duchu, kdybychom jaro nezvládli takovým způsobem. O víkendu se slavil postup, ale jak ti bylo loni v září, když se tým FCB nacházel na samém dnu tabulky. Kritika padala ze všech stran, dělaly se pohovory s hráči. Nebylo to ideální. Vzpomeneš si vůbec na tohle období? Kde nebo v čem nastal zlom?

„To víš, že si na tohle období vzpomenu. Ve výboru jsme se rozhodli udělat individální pohovory s některými hráči, možná to k něčemu i bylo, ale zpětně to nepovažuji za moc šťastné rozhodnutí. Podstatně lepší bylo, když jsme si místo tréninku sedli s téměř všemi hráči a trenérem do šatny a tam jsme si všechno vyříkali. Padaly tam ostrý slova, ale v závěru už taky povzbuzování, že se to musí zlomit. Ponaučení z této situace zní a od té doby se ho taky snažím držet: vždy je lepší si problém vyříkat se všemi hráči, než pouze s některými. Těch, kterých se tohle týkalo zejména po zápase v Kojetíně, se tímto omlouvám!“  

 

 1. Více než roční vyhnanství na Viktorce je téma na dlouhé povídání, dalo by se o něm udělat celý tento rozhovor. Až na tři utkání jsme všechny zápasy dokázali vyhrát. Co tobě osobně dělalo za těch 14 měsíců bez fotbalu v Beňově největší starosti a co tě naopak utěšovalo, že vše bude zase lepší?

„Hlavně mě moc netěšilo, že nehrajeme v domácím prostředí. Navíc můj původní odhad byl, že budeme hrát mimo Beňov podstatně kratší dobu než těch 14 měsíců. Na druhou stranu je ale třeba poděkovat funkcionářům Viktorky, kteří udělali maximum proto, abychom se na jejich hřišti cítili jako doma. Jinak si ale myslím, že jsme to v exilu zvládli i přes některý zbytečný ztráty dobře.“

 

 1. Když bychom teď udělali pomyslnou čáru za prvními dvěmi otázkami a měl by jsi vybrat největší zápor a klad posledních měsíců. Co by to bylo?

„Největším záporem asi byla ta již zmiňovaná krize na začátku sezony, hodně velký problém byl třeba i loňský sesuv půdy na již připravenou plochu k setí. Naštěstí jsme ale kluci šikovní J a všechny problémy, kterých nás za poslední období potkalo určitě víc než píšu, jsme zvládli nakonec dobře. Kladem je samozřejmě postup do 1.B třídy, vybudování velmi silného mužstva a podle mého názoru i dobré party v něm a taky to, že už konečně můžeme hrát na svém novém trávníku, který sice ještě není ideální, ale doma je doma.“

 

 1. V letošní sezoně obléklo náš dres 23 hráčů. Z toho je hned 13 z nich z Beňova. Ti mají k FCB vztah od malička. Čím se snažíš „očkovat“ ty mimobeňovské kluky, aby se sem těšili?

„V první řadě chci říct, že si všech hráčů a lidí, kteří se „motají“ kolem fotbalu v Beňově strašně moc vážím. Všem patří můj velký dík. Mimobeňovčáky se snažím nalákat na nové hřiště a celkem slušný zázemí. Mám taky v plánu znovu otevřít možnost využívat vířivku pro hráče FCB, ale uvidíme, co to bude obnášet.

 

 1. Postoupilo se. To je fakt a přítomnost. Ale co do budoucna? U hráčů je to jasná záležitost, udržet stávající kádr popřípadě vhodně posílit, zlepšit tréninkovou morálku. Čeká tebe něco nového, nějaká povinnost? Nebo máš i třeba sám něco v plánu?

„Od všech hráčů mám již teď přislíbeno, že budou pokračovat i na podzim a totéž platí i o trenérovi Martínkovi. Také už máme vyhlédnuté případné posily, takže nás v brzké době čekají jednání o jejich angažování do našeho klubu. Nezadržitelně se blíží slavnostní otevření zrekonstruovaného hřiště, které proběhne v sobotu 23.7.2011. Přípravy už jsou v plném proudu, takže práce je až nad hlavu. Bohudík mám kolem sebe samé dobré spolupracovníky, takže si úkoly rozdělujeme a nezůstává to jen na dvou lidech. Tady je třeba poděkovat i panu starostovi Pitnerovi, který je nejen  fanouškem FCB, ale velkou měrou pomáhá i s přípravami na slavnostní otevření.“

 

 1. Na co má FCB a co by sis ty osobně přál v následující sezoně?

„Tři roky jsme 1.B třídu nehráli, tak nevím, co od této soutěže čekat. Ale určitě bych chtěl hrát co nejvýš a předvádět co nejlepší fotbal pro diváky.“

 

 1. Fotbal stojí kromě nervů, času i dost peněz. Jak je na tom v tomhle ohledu náš klub? Je FCB dobrá obchodní značka pro stávající popřípadě nové potenciální sponzory? Je už nyní zajištěna příští sezona?

„Jaro, máš pravdu, že to stojí hodně nervů, letošní sezonu jsem tak prožíval, že jsem přišel už o skoro všechny vlasy J Ale teď vážně! Sponzorů není nikdy dost, v dubnu jsme několik podnikatelů či příznivců oslovili a všichni nám finančně pomohli. Uplynulá sezona byla finančně hodně náročná hlavně z důvodu placení pronájmu hřiště na Viktorce, letos tyto finance ušetříme, ale zase jejich část půjde do údržby trávníku, který bychom rádi udrželi co nejdýl v co nejlepším stavu.“

 

 1. Co nás čeká v nejbližší době v Beňově? Na co by jsi fanoušky pozval?

„Už jsem vzpomněl slavnostní otevření hřiště, to bude velká letní událost beňovského fotbalu, kde bych rád viděl alespoň tolik lidí, jako na derby s Újezdcem. Tímto bych chtěl všechny příznivce fotbalu pozvat. Brzy se na veřejnosti objeví plakáty s programem, takže se fanoušci včas doví, co se bude při této slavnosti dít. Také pokud se nestane nic neočekávaného, by se měl začít sanovat břeh na hřišti.“

 

 1. Na rozhodující zápas s Újezdcem dorazila i přes nepřízeň počasí slušná návštěva. Myslíš si, že si dokáží přespolní fanoušci najít cestu na APT Stadium i když nepůjde o tak důležitý zápas? Kroků se podniklo dost, budou další?

„Pokud budeme hrát dál fotbal jako na konci této sezony, budou příznivci chodit na FCB jistě rádi i v sezoně příští. Chtěli bychom pokračovat v úpravách kolem tribuny, mám např. rozpracovanou žádost o dotaci na menší dětské hřiště, je nutné už konečně opravit střechu. Práce nás čeká i dál dost!“

 

 1. FCB se snaží fungovat i na poli virtuálním, což se mně i Ondrovi s přihlédnutím k časovým, finančním a personálním možnostem docela daří. Snažíme se zapojovat co nejvíc čtenáře, v čemž jsou ještě rezervy. Ale po Zářičí a Kovalovicích bylo na obou našich stránkách dohromady přes 4.000 návštěv. Kolikrát jsi tam byl ty osobně? :-D

„Jj, zasloužíte oba velkou pochvalu (i když ty asi ještě trošku větší) J odvádíte skvělou práci, počty návštěvníků jsou toho jasným důkazem. Chodím poměrně pravidelně na obě stránky, občas tam i něco přispěju, rád si čtu i na stránkách našich soupeřů či okolních klubů hrajících jiné soutěže.“

 

 1. Co ti na našich webech chybí?

„Vzhledem k možnostem jsem se současným stavem obou webů spokojen.“

 

 1. Celou sezonu posloucháme, že Lades končí. Budeš ho lámat přes léto nebo to necháš na něm?

„Chtěl bych, aby Laďa ještě pokračoval v A týmu, poslední kola se mi jeho výkony hodně líbily a určitě patřil k oporám mužstva.“

 

 1. Ondra Hudík se intenzivně angažuje o založení B týmu. Jaký na to má pohled prezident FCB?

„Ondrovi fandím, aby se mu to podařilo poskládat, i když jsem spíš pesimista L Pokud se béčko nakonec přihlásí do soutěže bude to hlavně Ondrova zásluha, ale zároveň i jeho obrovský závazek ke klubové kase J

 

 1. Je reálné, aby fungovaly dvě mužstva jako tomu bylo před několika lety?

„Myslím, že to reálné je, zůstaneme věrni tehdejšímu modelu, áčko v neděli, béčko v sobotu. Je ve hře i varianta – lichý týden A tým doma, sudý týden B tým doma, aby byl každý víkend v sezoně v Beňově fotbal. Ale počkejme si, jestli béčko vůbec znovu založíme …“

 

 1. Kdo toto mužstvo vůbec povede jako trenér?

„Trenérů je v Beňově dost, ne? J

 

 1. Celé jaro na nás bylo útočeno od jistých bezmozků, že hrajeme nefér hru a kupujeme zápasy. Když se ohlédneme za zápasy v letošní sezoně, tak se musím tomuto tvrzení „zasmát“. Ti, kteří viděli naše zápasy, si udělají obrázek sami. Co by jsi vzkázal kibicům, kteří něco tak nesmyslného vypustili z úst?

„Ze začátku jsem se tomu smál taky, ale postupem času mi to vadilo víc a víc, když mi to říkal téměř každý, koho jsem potkal a přišla řeč na fotbal. Můžu s čistým svědomím říct všem našim příznivcům, že nás postup nestál na úplatcích či jiných „pozornostech“ ani korunu a všichni, kteří mě znají, ví, že bych na něco podobného nikdy nepřisoupil. A s iniciátorem této pomluvy jsem si to osobně vyříkal, škoda jen, že nedokázal uznat sportovní sílu našeho mužstva než začal plácat takový nesmysly.“

 

 1. Chtěl jsem se v tomto rozhovoru vyhnout jakékoliv otázce typu nejhorší – nejlepší, nejsmutnější – nejšťastnější. Ale máme takřka po sezoně a na bilancování a vzpomínání dojít musí, tak pojďme na to!

„Hned z první odpovědi tohoto rozhovoru je zřejmé co pro mě bylo nejhorším obdobím uplynulého ročníku – jednoznačně velmi špatný start do souteže a tím i hodně bídná nálada v kabině. Nejlepší pro mě byl pocit z postupu a první zápas na novým trávníku po rekonstrukci. To vlastně platí i o nejšťastnějších chvílích. Nejsmutněji mi bylo, když jsem po několikáté zaslechl zaručené informace o tom, že kupujeme zápasy. Lépe řečeno,to mi bylo na blití …“

 

 1. Nejméně podařený zápas v sezoně, kdy se na nás nedalo dívat?

„Podle mého názoru to byl zápas se Želatovicema na jaře, kdy jsme na Viktorce prohráli 3:4, taky se mi moc nelíbil zápas na jaře v Soběchlebích, ale ten jsme ubojovali a vyhráli. Nutno podotknout, že k tomu přispěl velmi špatný stav hřiště. Na počátku sezony asi nebyly výkony taky nic moc, ale na ty jsme se tým jako celek snažili, co nejrychleji zapomenout. Takže podzimní špatný výkony už si nepamatuju J

 

 1. Naopak nejpodařenější projev našeho mužstva?

„Tady bych řekl, zápas na Viktorce proti Býškovicím B, kdy jsme vyhráli 5:0. Jednalo se o první zápas na jaře a tedy velmi důležitý start do druhé části soutěže. Soupeři jsme téměř po celý zápas nepůjčili míč!“

 

 1. Kromě zápasu s bagárňou. Na jaký zápas ses těšil víc než na ostatní?

„Vždycky se nejvíc těším na zápasy proti Želatovicím, o to víc mě mrzí, že jsme s nimi oba vzájemný zápasy prohráli. Želatovské béčko je velmi dobrý tým.“

 

 1. Čemu ses v letošní sezoně na zápase nejvíc zasmál?

„Já jsem celou letošní sezonu prožíval strašně nervozně, cítil jsem, že letos je velká šance se pokusit postoupit, tak že jsem se většinou smál až po zápase, když to ze mě spadlo.“

 

 1. Nejvydařenější výkon jednotlivce?

„Neměl bych hodnotit jednotlivce, myslím, že každý z hráčů odvedl nejlepší výkon v tu danou chvíli, ať už to byl nejvytíženější hráč nebo poslední náhradník.„

 

 1. Udělal trenér Martínek nějaké rozhodnutí, se kterým jsi nesouhlasil?

„Všechna rozhodnutí během přípravy na utkání nebo v průběhu utkání si dělá tréňa sám, možná se pletu, ale myslím, že sem tam něco konzultuje s Mirou Kappelem (vedoucí družstva). Nemůžu do toho kecat, když tomu nerozumím J

 

 1. Bylo něco, co by jsi ty udělal jinak? Lituješ něčeho z tvé práce?

„Nic mě nenapadá, ono se všechno hodnotí dobře po povedené sportovní sezoně.“

 

 1. Nejhezčí branka letošní sezony?

„Zbořkova rána z poloviny hřiště do Čoudkovy sítě v utkání s Želatovicema JJJ 

Hráli jsme většinu sezony pohledný ofenzivní fotbal, takže v tom velkém množství gólů padlo i několik velmi pěkných … ale abych už konečně nějak odpověděl, tak řeknu, že se mi líbily všechny námi vstřelené branky v letošní sezóně, každá mi udělala velkou radost.“

 

 1. Nejlepší hráč?

„Snad mi to ostatní kluci odpustí, ale vyzvednu Jardu Lenharta, který si téměř celé jaro měnil služby v práci, aby mohl týmu pomoct na hřišti. A tam, podle mého názoru, patřil vždy k nejlepším hráčům.“

 

 1. Kdo tě naopak zklamal?

„Nezklamal mě nikdo, byla to dobrá sezóna pro nás všechny …“

 

 1. Kde mají nejméně fotbalové prostředí?

„Jestli máš na mysli mužstva okresního přeboru, tak určitě nejmíň se mi líbí v Soběchlebech, naopak nejvíc se mi líbí prostředí v Měrovicích, škoda že budou hrát příští ročník pouze okresní soutěž.“

 

 1. Kde mají nejlepší klobásu nebo jiný kus masa k pivu?

„No přece v Beňově J. Nevím to jistě, ale kromě Beňova jsem v právě uplynulé sezóně klobásu nikde na fotbale neměl … vlastně jednou jo, to když jsme s naším Jiříkem zaspali na fotbal přípravky, který se hrál od rána v Radslavicích, takže jsme nestihli posnídat a koupili jsme si tam domácí klobásu z udírny a ta byla opravdu výborná J

 

 1. Je něco, co dnes nebylo a byl bys rád, aby to tady bylo napsáno?

„Chtěl bych VŠEM (rodina, kamarádi, sponzoři apod.) poděkovat za podporu v průběhu této náročné sezóny, nebudu nikoho jmenovat, to by určitě skončilo tak, že bych na někoho zapomněl a bylo by z toho akorát zle. Velký díky patří všem klukům z výboru a hráčům za velký kus práce, který se v našem areálu za poslední rok odvedl při brigádách (ještě to kluci vydržte, pořád toho máme hodně před sebou). Taky nepadlo ani slovo o našich nejmenších reprezentantech, přípravce, těm taky přeju, aby jim to co nejlíp kopalo!“

 

 1. Co bys na závěr popřál, vzkázal fanouškům nebo těm, kteří si to teď čtou?

„Aby nás dál podporovali i v novém ročníku, nejlépe svou účastí na všech zápasech mužstev FCB. Ale taky je třeba připomenout, že nejdůležitější je zdraví a to přeju všem, jak příznivcům, hráčům tak i těm, kteří nám nepřejí. To říkám hlavně proto, že když se někdy prohraje nebo něco nepovede, tak aby nad tím fanoušci přimhouřili oko J

ROZHOVOR S TRÉŇOU - TOMEM MARTINKEM 
 
Začneme podobnou otázkou jako v předešlém rozhovoru s prezidentem. Mnoho fanoušků Vás příliš nezná. Co by jste Nám o sobě prozradil?
  Narodil jsem se v Přerově roku 1969. Jsem ženatý a mám dvě děti. Tomáše 17 a Michaelu 13 let. Fotbalu jsem se věnoval od svých 9 let a hrál jsem skoro všechny soutěže. Nejraději vzpomínám na roky, když jsme s Kamilem Štěpaníkem (z Beňova) hráli 1 a 2 ligu v Karviné. Jsem vyučen zámečníkem ale pracuji u soukromé firmy jako montážní technik(zasklívání balkónů).

Zvažoval jste dlouho nabídku FCB?
  V létě jsem se sešel se Staňou Svobodou kde mi bylo nabídnuto trénovat Beňov. Protože jsem půl roku nikoho netrénoval tak jsem na nabídku kývnul. Na další schůzce byl už přítomen Michal Zavadil a po rozhovoru s ním jsme se dohodli. Michal to myslí s fotbalem dobře věnuje se mu a doufám, že v tom bude pokračovat.

Měl jste v létě nabídky i od jiných klubů?
  Nabídky jsem žádné neměl, ani je nevyhledával. Po pěti letech kdy jsem trénoval Želatovice, Újezdec a Domaželice jsem si půl roku od fotbalu odpočinul a věnoval se svému koníčku rybaření.

Našeho mužstva jste se ujal před letní přípravou. Proběhlo všechno podle vašich představ?
   Pod letní přípravou si představuji, že se alespoň třikrát týdně trénuje plus přípravný zápas. Hráči by si to měli uvědomit, že fotbal se bez tréninku hrát nedá. Tak že podle mích představ příprava určitě neproběhla. Nejvíc nám dělá problém úzký kádr. Doufám, že v zimě seženeme hráče, aby byla v mužstvu konkurence.


Co vám ukázaly zatím odehrané zápasy FCB?
  Doposud jsme neodehráli jediný zápas ve stejné sestavě. Vždy se najde někdo, že se z různých důvodů omluvil. Proto si myslím, že zápasy které jsme odehráli jsme fotbalovost nahradili bojovností a pevnou vůlí. Strašně moc se nadřem na gól. Vytvoříme si hodně gólových situací, ale nejsme schopni je proměnit. Ale v mužstvu jsou dobří mladí hráči se kterými se dá pracovat a ti jsou doplňováni staršími zkušenými hráči.

S jakým umístěním budete na konci sezóny spokojen?
  Spokojen budu, když budeme do pátého místa s minimální ztrátou na postupové příčky.

Jak si rozumíte s hráči?
  S hráči máme přátelský vztah. Vyžaduji na trénincích respekt a disciplínu, ale jsem i pro když udělá někdo nějakou srandu.

 Ptát se na vedení je asi zbytečné, ale nedá mi to se nezeptat. Míša Zavadil je mladý kluk. Jak se Vám s ním jednalo a nyní spolupracuje?
  Jeden z důvodů byl Michal, proč jsem šel do Beňova. Při jednání sním jsem poznal že to má v hlavě srovnaný a myslí to dobře. Řešíme většinu problémům, co se týče fotbalu spolu. Doufám, že se mu podaří sehnat patřičné prostředky a v budoucnu budou hráči využívat novou trávu.

Myslíte si, že podmínky v FC jsou na dobré úrovni?
  Podmínky jsou asi jako v každém oddílu, který hraje nízkou soutěž. Jak se to říká za pivo a párek. Pamatuji si dobu, kdy byli staré šatny. Teď jsou nové a modernější. Jenom co mi vadí je to křivé drnovité hřiště.

Co Vám v Beňově jako trenérovi chybí?
  K této otázce odpovím stručně „HRÁČI“. Každému trenérovi se dobře trénuje, když má na tréninku co nejvíce hráčů a to je v Beňově největší problém.

Každý trenér má svůj rukopis. Co je charakteristické u mužstev které jste vedl, nebo vedete? Jaké herní prvky vštěpujete hráčům?
  V každém mužstvu jsou úplně jiní hráči a podle toho se snažím určovat systém hry. U některých mužstev jsme hráli čtyři obránci v řadě podle moderního stylu. Pokud se nám v zimě vrátí někteří hráči tak můžu slíbit, že na jaře budeme tento systém taky hrát. Na tréninku se snažím z hráči pořád hrát různé přihrávky narážečky všechno v pohybu. Kluci si na to pomalu zvykají a pomalu se to projevuje na naší hře, ale je před námi spousta práce.


Jako hráč jste prošel rukama spoustě trenéru. Teď sám trénujete. Ovlivnil Vás některý z nich ve Vaší nynější práci nebo jste spíše „samouk“?
  Určitě nikoho nekopíruju. Když jsem hrál já fotbal tak se trénovalo úplně jinak. Je pravda, že se zajdu podívat na tréninky jiných mužstev a když se mi něco líbí tak to použiju ke svému tréninku. Ale jinak si připravuji tréninky sám.


Máte za sebou bohatou fotbalovou kariéru. Čeho si nejvíce vážíte a na jaký okamžik nikdy nezapomenete a budete jej vyprávět vnoučkům?
  Fotbalu jsem obětoval opravdu vše. Možná toho trošku lituji protože stranou šla hlavně škola a proto nemám ani maturitu.Fotbal jsem hrál 25 let a prošel několika mužstvy.S Přerovem jsem postoupil do MSFL,s HFK do druhé ligy a čeho si nejvíc cením a nikdy nezapomenu postup s FC KARVINÁ do 1 ligy. Tam jsem odehrál vinou zranění jenom devět zápasů.Ale zahrál jsem si proti SPARTĚ a přál bych to každému když vám fandí deset tisíc lidí.Když už jsme se dostali k tématu rodiny. Jste ženatý a máte i děti. Podporují Vás ve Vaší práci?
   Jsem šťastně ženatý 18 let. Mam dvě děti . Tomáš má 17 let a hraje fotbal za dorost Viktorie Přerov. Michaela má 13 let a dělá atletiku. Manželka Monika už si za ty roky zvykla a vždy mě podporuje i když jsme třeba prohráli.


Blíží se utkání, které je pro každého z Beňova tím hlavním. Domaželice! V nedávné době jste tam působil. Když by jste měl srovnat obě mužstva,se kterým se vám pracovalo lépe?A kde jste se cítil lépe ať už po fotbalové stránce nebo té osobní?
  Samozřejmě že na zápas se těším a věřím, že neprohrajme. Srovnávat mužstva nebudu momentálně jsem v Beňově a udělám vše co je v mích silách abych jsme s Beňovem podávali co nejlepší výkony a postoupil.V posledních utkáních se FCB podařilo urvat 2 důležitá vítězství. Je něco co Vás i přes výhru namíchlo a je to třeba hráčům vytknout?
  Před každým zápasem určuji taktiku a každý hráč má své úkoly .Nikdo nesmí jít na hřiště že si jde zahrát fotbal ale musí si plnit své povinnosti. Zahrát si můžou na tréninku. Samozřejmě že se v každém utkání se najdou chyby ale co mě nejvíce namíchlo tak je že hráči se nechají rychle vyprovokovat a neudrží nervy na uzdě.

 
FCB ve Vás vidí trenéra, který je sto zvednout klub do pater kam kdysi patřil. Myslíte si, že je to možné..?
  Myslím si, že je to možné, ale musí se změnit přístup k tréninkovým jednotkám. Dále se musí přes zimu sehnat nějaké posily, aby nastala v mužstvu konkurence a nikdo z hráčů se nebyl jistý svou pozicí.


FCB se potýká v posledních letech se špatnou účastí na trénincích a v neposlední řadě také s marodkou. Což byly také hlavní příčiny proč se dnes místo 1.A třídy hraje jen okresní přebor.Začátek Vašeho angažmá nebyla zrovna procházka růžovým sadem a určitě se Vám honila v hlavě myšlenka odstoupení z funkce trenéra FCB. V poslední době se daří výsledkově a tahle otázka může znít trošku jako scifi,ale.. v moderním světě fotbalu hlavně v Anglii je trendem,že trenéři zůstávají dlouhou dobu u svých mužstev..nabízí se příklad pana Wengera nebo Fergusona..upřímně,dovedete si představit že by jste i Vy zůstal v Beňově delší dobu..??
  Je pravda, že jsem Michalovi Zavadilovi po nevydařeném zápase a špatném přístupu k tréninku naznačil, že skončím. Možná, že se to hráči dozvěděli a trošku ten přístup zlepšili. Začalo se dařit i herně a vyhráli jsme tři zápasy v řadě. Dovedu si představit trénovat v Beňově delší dobu, ale musím mít široký kádr, aby když se někdo zraní hned ho někdo nahradí. Je rozdíl trénovat hvězdy, který za to berou peníze než kluky, kteří si jdou po práci zahrát fotbal.Je na světě mužstvo jehož styl je Vám sympatický?
  Sleduji když mám čas každý víkend Anglickou ligu a líbí se mi jejich nasazení a organizace hry. Fandím každému mužstvu, ve kterém hraje český hráč, ale nejvíc se mi líbí hra Chelsea.


Jaké ambice máte jako trenér. Na jaké úrovni by jste chtěl trénovat?
  Myslím si, že snadnější je trénovat hráče, kteří jsou za to placení, když nepřijdou na trénink nebo udělají nějaký přestupek tak můžou být finančně postiženi. Trénovat kluky, kteří si chodí zatrénovat po práci ti se nesmí do ničeho nutit. Já abych mohl trénovat výší soutěž musel bych si dodělat trenérskou licenci. Momentálně mám licenci „B“ a můžu trénovat maximálně divizu. V této době mám dobrou práci tak nemám žádné ambice. V první řadě je pro mne zabezpečit rodinu.


Co reprezentace a Tom Martínek? Věříte, že se ještě podaří zpackanou kvalifikaci dotáhnout na MS 2010?
  Moc bych si přál, aby se nám to povedlo postoupit na MS a mohli našim reprezentantům fandit. Ale v současné situaci si myslím, že na ostatní mužstva světové kvality (ANGLIE, BRAZÍLIE atd.) nemáme a jestli se nám podaří postoupit tak nic neuhrajeme.


Co by jste vzkázal fanouškům FCB?
  Fanouškům FCB bych vzkázal aby jich chodilo na fotbal co nejvíce.Aby nás v každém zápase podpořili dali si pivo a klobásku co určitě k fotbalu patří a měli trochu trpělivosti, zrovna když se třeba nedaří. Každý z kluků, který do zápasu nastoupí hraje na 100 % a snaží se vyhrát.
 
 
 
 
Pár otázek pro prezidenta FCB Míšu Zavadila  
 
Pro některé naše fanoušky na facebooku jsi docela neznámý.Co by si Nám o sobě řekl?
  Je mi 31 let, jsem ženatý a s manželkou Hankou máme dvě děti Jirku (6,5 roku) a Michalku (3 roky). Do Beňova jsem se přistěhoval v dubnu 2002. Po maturitě na obchodní akademii v Přerově jsem absolvoval Vyšší odbornou školu v Ostravě v oboru ochod a právo v obchodu. V současnosti pracuju v autodopravní firmě jako dispečer. Fotbal jsem hrál od svých 8 do 18 let v Želatovicích, pak asi 3 roky malou kopanou za Tučín. Potom jsem zkusil ještě návrat k velkýmu fotbalu v Beňově za béčko, kde jsem hrál až do jeho odhlášení ze soutěže.
 
Možná by stálo vůbec za připomenutí jak dlouho už vlastně působíš v čele klubu a co Tě vůbec přimělo k tomu,že jsi se zapojil do dění v Beňovském fotbale?
  Nutno říct, že si beňovský fotbal získal moje sympatie hned při mých prvních návštěvách mistrovských utkání mužů, tehdy ještě v I.A třídě. Pravidelně chodím na zápasy FC Beňov asi od roku 1995, kdy jsem začal chodit s Hankou. Ve výboru jsem od března 2006 a od této doby jsem taky předsedou oddílu.
 
 
 
S jakými cíly jsi do funkce nastupoval?
  Nastupoval jsem s tím, že se pokusíme navázat na úspěšná léta v 1.A třídě. Bohužel, realita byla velmi tvrdá a nepodařilo se nám ani udržet v 1.B třídě. Dále jsem měl představu o přihlášení mládežnických družstev, to se nám tak střídavě podařilo, povedlo se dát dohromady kluky do dorostu, za což patří největší dík Mirovi Kappelovi. Dorosty jsme do letošního ročníku 09/10 už nepřihlásili z důvodu nedostatku hráčů (8 kluků skončilo a mělo přejít do mužů). Momentálně za FC Beňov nastupuje družstvo mladší přípravky. Rádi bychom ve výchově mladých fotbalistů pokračovali i nadále, uvidíme, snad se budou v Beňově rodit vynikající fotbalisti, tak jak tomu bylo v minulosti a bude s čím pracovat.
 
 
 
Co si myslíš,že se v Beňově za Tvého působení nejvíce povedlo?Kdy jste byl nejvíce na Beňov hrdý?
  Za dobu mého působení ve výboru FC Beňov jsem byl na fotbalisty nejvíc hrdý letos v jarní části sezony, kdy předváděli dobrý fotbal a hlavně byly výkony podloženy bodovým ziskem. Ze šestého místa po podzimní části jsme se probojovali na konečné druhé místo a podzimní suverén z Újezdce se ještě před vzájemným duelem strachoval o své postupové umístění. Výsledek utkání v Újezdci, kdy jsme po našich hrubých chybách prohráli 3:2, byl pro mě zároveň jedním z největších zklamání . Hodně velkou radost mi taky dělá každá povedená přihrávka, vstřelená branka nebo i úsměv když se „něco“ povede malým hráčům z přípravky.
 
 
 
Kdy jsi měl naopak sto chutí to tzv. „zabalit“ a veškerých aktivit ve fotbalu zanechat?Co Tě motivuje v další práci pro náš klub?
  Zabalit jsem to chtěl už několikrát, ale vždycky to všechno nějak přešlo, hodněkrát pomohla osoba sekretáře FC Tondy Koberta, bez kterýho si svoje  působení ve vedení klubu ani nedokážu představit. Patří mu moje poděkování za vše co pro beňovský fotbal za ty poslední 3,5 roku co je ve výboru udělal a pevně věřím, že ještě spoustu věcí udělá. A spolupráce s Tondou je i moje motivace do další práce, stejně jako sen dotáhnout Beňov alespoň zpět do 1.B třídy.
 
 
 
Nezaujatý divák musí uznat,že za dobu,kdy je v čele nové vedení,se událo docela dost pozitivních změn.Za to patří Tobě i celému vedení velký dík.Přesto by fanoušky jistě zajímalo,jaké jsou další plány v souvislosti s Beňovským fotbalem?
  O naší vizi - práci s mládeží už jsem mluvil v předchozích otázkách, ale ještě jednou musím říct, že to není vůbec jednoduché, bohužel dětí tady v obci opravdu moc není, nicméně v hlavách nějakou představu máme, uvidíme, jak se nám podaří všechno zrealizovat. Dalším důležitým faktorem jsou finance, myslím, že se nám za našeho působení podařilo klub ekonomicky stabilizovat, sehnat peníze na činnost je velmi složité, ale děláme, co je v našich silách, aby vše fungovalo, tak jak má.
 
 
 
Pomalu se začínají vynořovat otázky a spekulace okolo nového hřiště.Ty jsi ta nejpovolanější osoba které se mohu zeptat.Bude v Beňově nové hřiště a když ano,tak kdy?
  Ano, je pravda, že jsme rozjeli jednání ohledně financování nového hřiště. Situace je v současnosti taková, že ihned po skončení právě probíhajícího ročníku budou provedeny výkopy pro odvodnění hřiště pod tribunou. Na tuto akci budou použity finance z akce zelený trávník. Souběžně s tímto však budou nadále probíhat jednání ohledně dofinancování celé akce, při které by došlo ke srovnání celé plochy hřiště, instalaci zavlažovacího systému a setí nové hrací plochy. Pokud přes zimu seženeme peníze, nic nebude bránit tomu, začít na jaře orat . Minulý týden se nám podařilo usadit větší nádrž na vodu, v blízké době nás tedy čeká práce na připojení této nádrže ke zdroji vody. Při této příležitosti bych rád vyzval všechny příznivce, aby nám přišli při těchto brigádách pomoct.
 
 
 
Kterého hráče by jsi rád v Beňově viděl?
  Na to je velmi těžký odpovědět. Samozřejmě, že bych si přál mít v Beňově co nejvíc hráčů ve všech věkových kaegoriích, abychom nemuseli řešit problémy s počty hráčů. Ale když už mám tedy říct některý jména, byl by to určitě Ďopi, kterej nám vypomáhá, když nemá zrovna florbal, aby mohl pokaždý  a Marťa Schlehr hrající nyní v Přerově. Třeba se blíží doba, kdy se vrátí :D
 
 
 
Kolik času vůbec věnuješ fotbalu?
  Fotbalu věnuju opravdu hodně velkou část svého volného času, jde to krásně vidět na našem plotu před domkem, kdy není čas ho ani dotřít 
 
Jak bys stručně popsal náplň svojí práce?Co musí mít člověk v Tvé pozici na paměti,aby zajistil fungování klubu v OP?
  Ze začátku našeho působení ve výboru to bylo komplikovanější, protože zkušenosti s organizováním podobných akcí neměl nikdo z nás. Poslední dobou to máme rozdělené tak, že nákup vápna, občerstvení, zajištění pořadatelské služby při zápasech a dalších věcí má na starost Tonda Kobert. Já se starám především o kontakt mezi klubem, svazem, ostatními oddíly, sponzory a obecním úřadem. Spolu s ostatními členy výboru se také podílím na shánění případných posil, tady máme všichni obrovské rezervy, ale snad už to nemůže být horší a začne se nám i na této frontě víc dařit.
 
Jak si spokojen s dosavadním postavením našeho mužstva v soutěži?
  Se šestým místem samozřejmě spokojen nejsem, na druhou stranu se na současnou situaci kolem mužstva dívám realisticky. Kádr se nám přes léto posílit nepodařilo, spíš jsme oproti jarní části oslabeni, a nynější umístění je toho výsledkem. Velmi dobrou práci odvádí trenér Tom Martínek, kterému za to chci touto formou poděkovat, nemá to s námi jednoduché, ale pevně věřím, že tuhle složitou dobu spolu překonáme a už brzy se odrazíme k lepším výsledkům.
 
Jak vůbec vidíš šance našeho mužstva v OP?Stále je před námi ještě dostatek kol,ale předpokládám,že vedení by asi bylo zklamáno,kdybychom nebojovali v horní polovině.
  Přál bych si hrát co nejvýš, jak to bude ve skutečnosti uvidíme později. Stále pracujeme na posílení mužstva, je možné, že se nějaký přestup podaří uskutečnit ještě teď do konce letního přestupního období. Myslím si, že s rozšířením kádru se dostaví i kvalitnější výsledky.
 
Cílem hráčů a vedení by mělo být krom jiného přilákat do Beňova více diváků.Myslíš,že si další fanoušci najdou na hřiště cestu?
  Osobně si myslím, že fotbal v Beňově má takovou tradici, že na každé utkání chodí spousta diváků a bude tomu tak i v budoucnosti. Máme v plánu rekonstrukci hřiště, budovy hospody a tribuny, pokud se to podaří uskutečnit, vytvoříme tím takové prostředí, aby se na stadionu FC Beňov cítili všichni přítomní dobře a tím se budou rádi vracet zpátky.
 
Předpokládám,že jsi byl na posledním zápase se Soběchlebami.Co bys řekl k výkonu našeho mužstva?
  Výsledek 5:1 hovoří za vše, škoda jen dalších neproměněných šancí, vítězství mohlo být daleko vyšší. Teď hlavně výhru potvrdit v sobotu na Dukle Hranice.
 
Jaká je tvoje nejlepší fotbalová zkušenost?
   Jako hráč jsem toho moc nedokázal, taky mi to někteří „příznivci“ rádi připomínají .Jako funkcionář zkušenosti stále ještě sbírám, zatím bohužel ty špatné převyšují dobré .
 
 
 
Jaký je pro tebe největší derby zápas Beňova?Na kterého soupeře z okolí se vyloženě „těšíš“ a chceš aby byl naším týmem pokaždé poražen za každou cenu?
  Pro mě je největší derby zápas každé utkání proti Želatovicím, kde jsem udělal svoje první fotbalové kroky. Navíc se tam se spoustou kluků dobře znám. Bohužel poslední vzájemný zápas pro nás dopadl hoooodně špatně 
 
Plánujete nějaké významné akce pro veřejnost,popř. sponzory?
  Pro nás je významná každá akce, kterou pořádá FC Beňov, ať už to jsou mistrovská utkání mužů nebo mistrovské turnaje mladší přípravky. V loňském roce jsme uspořádali tři taneční zábavy, letos jsme všechny termíny zrušili z důvodu rekonstrukce sokolovny. Pokud se podaří dotáhnout rekonstrukci hřiště, umístíme reklamní panely všech sponzorů našeho oddílu, kteří nám při této akci jakkoli pomohou, okolo hrací plochy.
 
 
 
Co ty a koníčky?Máš kromě fotbalu čas i na něco jiného?
   Ve svém volném čase se samozřejmě snažím věnovat své rodině. Celkově sleduji sport, rád chodím do Přerova na hokej na MEO. Taky mám pořád ještě hodně práce kolem domu, tak se to všechno pokouším skloubit dohromady. 
 
 
 
Postoupí reprezentace na Mistrovství Světa?
 Tady jsem spíš pesimista, myslím si, že naše repre nepostoupí.
 
 
 
 
Budu rád,když něco vzkážeš fanouškům Beňova…
  Fanouškům bych rád vzkázal … buďte nám oporou při každém střetnutí a nebuďte už tak kritičtí, když se něco nepovede. Pryč je doba, kdy se hrála 1.A třída, dívejte se nato tak jak to dnes bohužel je. Můžu vás všechny ubezpečit, že výbor FC Beňov udělá maximum proto, abychom na starý časy nemuseli jen vzpomínat, ale abychom je zase v příjemném prostředí našeho stadionu mohli znovu prožívat. Těším se na příští setkání na zápasech mužstev FC Beňov!
 
Děkujeme Míšovi Zavadilovi za tento rozhovor pro facebook!!
 
 
 
 
 

 

 

SLÍBENÁ BÁSNIČKA PRO NAŠHO JIŘÍČKA

Jirka Chromčík alkoholik,

na panáky by jen zval,

zrovna včera, to jich bylo tolik,

Jelzin Gold nám zachutnal.

 

 

 

FC BEŇOV 2006

Když Keďa linkuje nám hřiště,

Adéla se ho drží jako klíště.

Nepustí se ani za nic,

a to už vbíhá Tomáš Zajíc.

Tím začínají tréninky,

hlášky, spory, novinky.

 

 

Máme pana Svobodu,

zapomenout nemohu,

na ty krásné chvíle dnů,

co prožily jsme pohodu.

 

 

 

 

 Nejkrásnější na tom je,

že Fana tu pořád ještě je.

Neodletěl jak Holub,

co Kryštof jsme mu říkaly,

ale zůstal věrný všem,

proto ho tu nejvíc chcem.

 

 

Sřílí góly jako Pelé,

Bijo, ty běž do .... !!! (dom)

 

 

 

Jarda Lenhart kulturista,

Mira Kappel zdravotník,

jsem z toho tak zmatená,

že nevím, kdo je útočník.

 

 

Číča zpoždění zas měl,

pak to tady doháněl.

Čím to bude asi,

že nestíhá domluvené časy?

 

 

Poctivej je jenom Peťa Kavků,

krapet Laďa Nesňalů,

ostatní jsou flákači,

u piva si vystačí.

 

 

Někdo jenom slibuje,

potom často chybuje.

 

 

Pišto, prosím zamysli se,

a s Fikinou rozejdi se.

Hana chce jít do vířivky,

vidět tvoje ladné křivky,

nejenom tvůj pohled psí,

který všechno vyřeší.

 

 

Když přišel rozlučky čas,

s Bijou sem se chytla zas.

Zmařil šanci na výhru,

já ho asi zabiju.

 

 

Tímto končí báseň má,

ať vše skončí tak, jak má

a začne nová sezona...

 

FC BEŇOV 2007

Přišla nová sezona,

s ní i noví hráči,

třeba Tomáš Sucharda,

ale to je přece k pláči.

 

 

Zaplať Pán Bůh za Holuba,

co nám v lednu odletěl,

ale i ten jednu vadu měl,

že fotbal hrát neuměl.

 

 

Kdo se změnil maličko,

je Patino zlatíčko.

S radostí a úsměvem,  

teď pokaždé přijde sem.

Ale talent má furt jako Best,

tak mu palce držme fest.

 

 

Další změna přišla hned,

Pišta změnil ten svůj vzhled.

Bujné vlny své si zkrátil,

ten svůj půvab však neztratil.

Fana vojně přednost dal,

na fotbal se vymrdal.

Než-li v Beňov nastupovat,

radši bude salutovat.

 

 

Karel stál vás peněz hodně,

tak teď musí chytat vzorně.

Deset tisíc žádná sranda,

prohrát by teď byla hanba.

Zelená je tráva,

fotbal to je hra,

Peťka góly dává,

ale Beňov prohrává.

Body vy už nesbíráte,

pořád jenom prohráváte.

Už to není co to bylo,

aspoň kdyby z toho něco zbylo.

Účast pravidelných tréninků,

dodržuje jen pár z vás,

aspoň na tu hodinku, prosíme vás,

navštivte to naše hřiště,

ať výhrou se můžete pochlubit příště.

Aspoň, že ten zápas poslední,

dopadl lépe než ty ostatní.

My teď jenom doufáme,

že tak budete hrát i nadále.

A podzim už tu máme zas,

fotbalových utkání čas.

Těšíme se převelice,

na klub Sokol Radslavice.

Jenom výhru bereme,

prohru vidět nechceme.

Beňov do toho

z tribuny křičíme

a při každém zápase,

palce vám držíme.

Plno nových hráčů máme,

dobrých, špatných, nevíme,

snad se to v zápase,

vše brzy dovíme.

Nejlepší útok obrana je,

Pišta pod kudlu s kolenem jde.

Touha po hře v něm však dříme,

až se vrátí, bude hráti jako dříve.

 

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek